Oblicza kryzysu


Jeśli chodzi o cos takiego, jak kryzys to ma on naprawdę różne oblicza. Okazuje się bowiem, że rodzajów kryzysu jest naprawdę bardzo dużo i u każdego objawia się on inaczej.

Oczywiście możemy sobie powiedzieć, że jest jakaś ogólna definicja kryzysu, która mówi, że kryzys to zmaganie się, walka, w której istotne jest działanie pod presja czasu. Zazwyczaj gdy mówimy o kryzysie, to mówimy także przy okazji o sytuacjach kryzysowych czyli osobistych porażkach, które wywołane są sytuacjami losowymi. A więc takie sytuacje, które wprowadzają chaos i zaburzają równowagę w nasze życie. Do takich sytuacji należy z pewnością kryzys w małżeństwie czy też

Warto jednak pamiętać, że kryzys czyli załamanie następuje, kiedy sytuacja jest bardzo zła, ale może on także być jakimś przełomem. Może się okazać, że kryzys stanie się trampoliną tudzież przyczyną zmian na lepsze. Może się okazać, że dopiero dzięki kryzysowi wyjdziemy w końcu na prostą. A więc można czasem tak to sobie tłumaczyć i wierzyć w to, że kryzys minie i będziemy znów mogli żyć tak, jak dawniej i cieszyć się tym życiem.

Często jednak, gdy w naszym życiu następują sytuacje kryzysowe musimy zwrócić się do kogoś o pomoc, bowiem sami sobie niestety z nimi nie radzimy. Ale gdy nam ktoś pomoże, z pewnością będziemy mieli więcej sił na poradzenie sobie z kryzysem.

www.uks.olsztyn.pl

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz