Rodzaje kryzysu


Okazuje się, że jednym ze słów, a zarazem zjawisk, które ostatnio mają największe sukcesy jest kryzys. Dlaczego tak jest?

Otóż z pewnością dlatego, że kryzys może dotknąć każdego z nas i to naprawdę na różne sposoby.

Najpowszechniejszy jest kryzys finansowy. Zarówno w tej olbrzymiej, globalnej skali, jaki dotyka niejednego z nas, tudzież taki, o którym często teraz słyszymy w telewizji, radiu, czytamy w gazetach. Ale także lokalny, indywidualni kryzys finansowy, który wiąże się z tym, że obniżono nam pensję lub też nie dostaliśmy długo obiecywanej podwyżki, a nasze wydatki przekroczyły normę. Dlatego tez może się okazać, że kryzys finansowy dotknie nas zupełnie nieoczekiwanie. Albo nasz firma będzie miała nagle problemy i wtedy my na tym ucierpimy, albo po prostu coś sprawi, że będziemy musieli wydać olbrzymią sumę pieniędzy lub też jeszcze się zadłużymy.

Inny kryzys to kryzys osobisty. On także może przebiegać na różnych płaszczyznach, bowiem jest wiele rodzajów kryzysu osobistego. Może więc być kryzys wiary lub po prostu kryzys wartości, spowodowany załamaniem się światopoglądu. To bardzo ciężka sprawa i często nieodwracalna. Jest także kryzys w związku. Tutaj może się okazać, że kryzys pokonamy, a może on doprowadzić do całkowitego rozpadu więzi, bo i tak się przecież często zdarza.

info.duzy.net.pl

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz